Opdateret 07-07-2016

Udstilling

 

Klubvindere fra 2004 - 2014

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klubvindere 2004

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. Jelo Xandra

 

  1. Up To Date Hannibal

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. Tonfoss Nanna

 

Klubvindere 2005

 

  1. Catherine Insurance Bohemica

 

  1. xxxxx

 

  1. Agat Bohemia Gotika

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. Jelo Xandra​

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klubvindere 2006

 

  1. Jelo Xandra

 

  1. Agat Bohemia Gotika

 

  1. Notsob's Bertil

 

  1. Ranva

 

 

Klubvindere 2007

 

  1. Agat Bohemia Gotika

 

  1. Notsob's Bertil

 

  1. Jelo Xandra

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. Ranva

 

  1. Up To Date Lazy Daisy

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klubvindere 2008

 

  1. Agat Bohemia Gotika2. Notsob's Guffi

 

  1. Ranva

 

  1. Notsob's Debbie

 

  1. Jelo Xandra

 

Klubvindere 2009

 

  1. Notsob's Guffi

 

  1. Agat Bohemia Gotika

 

  1. xxxxx

 

  1. Notsob's Innuka

 

  1. xxxxx

 

  1. Ufo Hunter Torques

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klubvindere 2010

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. Agat Bohemia Gotika

 

  1. Notsob's Guffi

 

  1. Ufo Hunter Torques

 

  1. Notsob's Kufo

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. Notsob's Innuka

 

Klubvindere 2011

 

  1. Ufo Hunter Torques

 

  1. Notsob's Guffi

 

  1. Notsob's Nala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klubvindere 2012

 

  1. EQ Trip The Lights Fantastic

 

  1. Notsob's Louzia

 

  1. Ufo Hunter Torques

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. Hessenvilla's Grace Kelly

 

  1. Notsob's Pyros

 

  1. Notsob's Nala

 

 

 

Klubvindere 2013

 

  1. EQ Trip The lights Fantastic

 

  1. xxxxx

 

  1. Notsob's Pyros

 

  1. Fancy Fantasy Arwin

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. Choise Of My Heart Arwin

 

  1. xxxxx

 

  1. Notsob's Nala

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klubvindere 2014

 

  1. xxxxx

 

  1. EQ Tea'd Off

 

  1. EQ Trip The Lights Fantastic

 

  1. xxxxx

 

  1. Choise Of My Heart Arwin

 

Klubvindere 2015

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. xxxxx

 

  1. EQ Tea'd Off

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Andre Resultater:

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Strøby

(KSS) d.21-3 2009

 

Notsob's India SL ( Hvalpeklasse)

 

Agat Bohemia

 

Gotika EX 1 BIM (Championkl.)

 

Ufo Hunter Torques VG 2 ( Hvalpeklasse)Notsob's Debbie VG (Championkl.)

 

Notsob's Guffi EX BIR Åbenklasse) ​

 

Dommer:

 

 

Resultater fra Vejen

(KSS) d.16-5 2009

 

Agat Bohemia Gotika BIR

 

Notsob's Guffi BIM

Resultater fra Vejen

(KSS) d. 17-5 2009

 

Notsob's Guffi BIR

 

Agat Bohemia Gotika BIM

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Bornholm

(KSS) d. 4-7 2009 1.

 

Agat Bohemia Gotika BIR BIS 2

 

Notsob's Guffi Bim

 

Ufo Hunter Torques Bedste Junior

 

Dommer: Janusz Opara PL, også i store ring

 

 

Resultater fra Bornholm

(KSS) d. 4-7 2009 2.

 

Agat Bohemia Gotika BIR BIS 3

 

Notsob's Guffi BIM

 

Dommer: Marit Sunde NO

 

Dommer: Kristina Opara Pl i store ring

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Grenå

(KSS) d. 24-7 2009

 

Agat Bohemia Gotika BIR

 

Notsob's Guffi BIM

 

Ufo Hunter Torques Bedste Junior

 

Dommer: Mackay Low

 

 

 

 

Resultater fra Grenå

(KSS) d. 25-7 2009

 

Notsob's Guffi BIR

 

Agat Bohemia Gotika BIM

 

Notsob's India Bedste Junior

 

Notsob's Julie Bedste Baby

 

Dommer: Leif Lehmann DK

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Grenå

(KSS) d. 26-7 2009

 

Agat Bohemia Gotika BIM BIS 4

 

Notsob's Junior Bedste Baby

 

Dommer:

 

 

Resultater fra Hillerød

(DKK) d. 16-8 2009

 

Ufo Hunter Torques EX Cac

 

Agat Bohemia Gotika EX CACIB BIR

 

Notsob's Guffi EX CACIB BIM

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Strøby

(KSS) d. 19-3 2011

 

Fancy Fantasy Arwin SL3

 

Ufo Hunter Torques Very Good

 

Warrior Women Torques Very Good

Notsob's Guffi Excl

 

Dommer: Henrik Johansson, Sverige

 

 

Resultater fra Hillerød

(DKK) d. 7-5 2011

 

Ufo Hunter Torques V.G

 

Fancy Fantasy Arwin V.G

 

Warrior Woman Torques V.G

 

Dommer: Dan Ericson, Sverige

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Vejen

(KSS) d. 28-5 2011

 

Notsob's Nala SL (Hvalpeklasse)

 

Ufo Hunter Torques, excl1,CK, BH1, BIR

 

Warrior Woman Torques, VG

Fancy Fantasy Arwin, VG

 

Notsob's Guff,i excl 1

 

Dommer: Anne Sume

 

 

 

Resultater fra Vejen

(KSS) d. 29-5 2011

 

Notsob's Nala SL Bedste hvalp (Hvalpeklasse)

 

Ufo Hunter Torques, excl1, CK, BH1, BIR

 

Warrior Woman Torques, excl2, CK, BT3, R.Cert

 

Fancy Fantasy Arwin, excl3, CK, BT4

 

Notsob's Guffi, excl1, CK, BT1, BIM

 

Dommer: Jan Sonne-Schmidt, DK

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Valby

(DKK) d. 18-6 2011

 

Notsob's Nala, SL

 

Notsob's Guffi, excl2, CK, BT3

 

Dommer: Carl- Gunnar Stafberg, S

 

 

 

 

 

 

Resultater fra Bornholm 1

(KSS) d. 2-7 2011

 

Notsob's Nala, L

 

Ufo Hunter Torques, excl1, CK, BH1, BIR

 

Warrior Woman Torques, G

 

Notsob's Guffi, VG

 

Dommer: Jorchen Eberhardt, D

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Bornholm 2

(KSS) d. 2-7 2011

 

Notsob's Nala, SL, Bedste Hvalp

 

Ufo Hunter Torques, excl1, CK, BH1, BIR

 

Warrior Woman Torques, excl1 CK, BT3, R.Cert, BOS4 Junior

 

Notsob's Guffi, excl1 CK,BT1, BIM

 

Dommer: G. Alessandra, IT

 

 

Resultater fra Grenå

(KSS) d. 22-7 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Grenå

(KSS) d. 23-7 2011

 

Resultater fra Grenå

(KSS) d. 24-7 2011

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Börrstadt

(CBD) d. 27-8 2011

 

Resultater fra Börrstadt

(CBD) d. 28-8 2011

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Resultater fra Bostontræf

d. 4-9 2011

 

Resultater fra Fredericia

(DKK) d. 9-2 2013

 

Notsob's Pyros, excl 1,CK, Junior

 

EQ Trip The Lights Fantastic, excl1, CK, BH 3, Mellem

 

Choise Of My Heart Arwin, excl1 CK, BT 4, Junior

 

Dommer: Bo Lasthein Andersen

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kontaktoplysninger

 

Kennel Notsob's

Gillelejevej 57,

Esbønderup

3230 Græsted

 

 

Telefon 1: 48 31 73 90

 

Telefon 2: 40 21 83 90

 

E-mail: notsobs@email.dk

 

Kennel Notsob's

Gillelejevej 57, Esbønderup

3230 Græsted

 

> Hanner

 

> Tæver

 

> Kuld